Ustroj kroz povijest

Popis dužnosnika od 1997. godine / List of officials (from 1997)

iz Zapisnika Izbornih godišnjih skupština HDBMB-a / form the Minutes of the Electoral Assemblies of the HDBMB


IZVRŠNI ODBOR / EXECUTIVE BOARD
Jerka Dumić, predsjednica / president, Zrinka Kovarik, dopredsjednica / vice-president, Maja Katalinić, tajnica /secretary, Damjan Franjević, rizničar / treasurer, Ljubica Glavaš-Obrovac, Igor Stuparević, Maja Herak Bosnar, Tihomir Balog, Jasmina Rokov Plavec

PODRUŽNICE / BRANCHES

Rijeka: Antonija Jurak Begonja, predstavnica / chair (2020-2021 koordinatorica / coordinator)
Osijek: Ljubica Glavaš-Obrovac, predstavnica / chair (2020-2021 koordinatorica / coordinator)
Split: Irena Drmić Hofman, predstavnica / chair (2020-2021 koordinatorica / coordinator)

NADZORNI ODBOR / SUPERVISORY BOARD
Karmela Barišić, Sonja Levanat, Jadranka Varljen

SUD ČASTI / COURT OF HONOUR
Čedomila Milin, Ivan Sabolić, Donatella Verbanac

2019-2020 POVJERENSTVO ZA ZNANOST I DRUŠTVO / SCIENCE AND SOCIETY COMMITTEE
Ivančica Delaš, predsjednica / chair, Maja Katalinić, Dubravka Švob Štrac, Ljubinka Vitale, Ivana Vrhovac Madunić

2020-2022 POVJERENSTVO ZA ZNANOST I DRUŠTVO / SCIENCE AND SOCIETY COMMITTEE
Zrinka Kovarik, koordinator / coordinator, Andrea Ambriović Ristov, Damjan Franjević, Marija Heffer, Dubravko Jelić, Jasmina Rokov Plavec, Dubravka Štrac Švob, Donatella Verbanac

2020-2022 POVJERENSTVO ZA STRUČNO NAZIVLJE / PROFESSIONAL NOMENCLATURE COMMITTEE
Vladimir Mrša, predsjednik / chair, Andreja Ambriović Ristov, Roberto Antolović, Jerka Dumić, Domagoj Đikić, Gordana Maravić Vlahoviček, Donatella Verbanac

2019-2020 POVJERENSTVO ZA EDUKACIJU / EDUCATION COMMITTEE

Jerka Dumić, predsjednik / chair, Nino Sinčić, Mihailo Banjanac, Damjan Franjević, Igor Stuparević, Ita Gruić-Sovulj

2020-2022 POVJERENSTVO ZA EDUKACIJU / EDUCATION COMMITTEE

Jerka Dumić, koordinator / coordinator, Nino Sinčić, Antonija Jurak Begonja, Ivana Carev, Morana Dulić, Damjan Franjević, Ivica Strelec, Igor Stuparević

2020-2022 POVJERENSTVO ZA NAGRADE / AWARD COMMITEE
Ivan Sabolić, predsjednik / chair, Ita Gruić Sovulj, Zrinka Kovarik, Sonja Levanat, Igor Weber

2020-2022 Povjerenstvo za promociju i odnose s javnošću / COMMITTEE FOR PROMOTION AND PUBLIC RELATIONS

Nino Sinčić, koordinator / coordinator, Irena Landeka, Maja Katalinić, Jasmina Rokov Plavec, Igor Stuparević; pridruženi članovi / coopted members: Morana Dulić & Josip Madunić

2020-2022 Povjerenstvo za razvoj i suradnju HDBMB / Committee for development and collaboration

Tihomir Balog, koordinator / coordinator, Jerka Dumić, Maja Katalinić, Zrinka Kovarik, Svjetlana Kalanj Bognar, Maja Šegvić Klarić, Branka Salopek Sondi, Sonja Levanat

2020-2022 Povjerenstvo za financije / FINANCE COMMITTEE

Damjan Franjević, coordinator / coordinator, Tihomir Balog, Ljubica Glavaš‐Obrovac, Nino Sinčić,

Igor Stuparević

2020-2022 Povjerenstvo za znanstvenu i stručnu aktivnost / COMMITTEE FOR SCIENTIFIC AND PROFESSIONAL ACTIVITIES

Maja Herak Bosnar, coordinator / coordinator, Zrinka Kovarik, Ljubica Glavaš Obrovac, Olga Gornik, Ivana Ivančić Baće, Ivana Novak, Bojan Polić, Marta Popović

2020-2022 FORUM mladih HDBMB / HDBMB YOUNG SCIENTISTS’ FORUM

Morana Dulić, Tihomir Kovač, Ana Novačić, Marija Pinterić, Dora Raos, Marko Tijardović, Antonio Zandona


2017-2019

IZVRŠNI ODBOR / EXECUTIVE BOARD
Tihomir Balog, predsjednik / president, Jerka Dumić, dopredsjednica / vice-president, Maja Katalinić, tajnica /secretary, Ljubica Glavaš-Obrovac, rizničarka / treasurer, Damjan Franjević, Hrvoje Fulgosi, Maja Herak Bosnar, Jasmina Rokov Plavec, Zrinka Kovarik

PODRUŽNICE / BRANCHES

Rijeka: Jadranka Varljen, predstavnica / chair
Osijek: Ljubica Glavaš-Obrovac, predstavnica / chair
Split: Irena Drmić Hofman, predstavnica / chair

NADZORNI ODBOR / SUPERVISORY BOARD
Karmela Barišić, Sonja Levanat, Jadranka Varljen

SUD ČASTI / COURT OF HONOUR
Čedomila Milin, Ivan Sabolić, Donatella Verbanac

POVJERENSTVO ZA ZNANOST I DRUŠTVO / THE SCIENCE AND SOCIETY COMMITTEE
Ivančica Delaš, predsjednica / chair, Maja Katalinić, Dubravka Švob Štrac, Ljubinka Vitale, Ivana Vrhovac Madunić

POVJERENSTVO ZA STRUČNO NAZIVLJE / THE PROFESSIONAL NOMENCLATURE COMMITTEE
Vladimir Mrša, predsjednik / chair, Andreja Ambriović Ristov, Roberto Antolović, Jerka Dumić, Domagoj Đikić, Gordana Maravić Vlahoviček, Donatella Verbanac

POVJERENSTVO ZA EDUKACIJU / THE EDUCATION COMMITTEE

Jerka Dumić, predsjednik / chair, Nino Sinčić, Mihailo Banjanac, Damjan Franjević, Igor Stuparevič, Ita Gruić-Sovulj

POVJERENSTVO ZA NAGRADE / THE AWARD COMMITEE
Ivan Sabolić, predsjednik / chair, Hrvoje Fulgosi, Gordan Lauc, Zrinka Kovarik, Janoš Terzić


2015-2017

IZVRŠNI ODBOR / EXECUTIVE BOARD
Zrinka Kovarik, predsjednica / president, Jerka Dumić, dopredsjednica / vice-president, Tihomir Balog, tajnik /secretary, Ljubica Glavaš-Obrovac, rizničarka / treasurer, Damjan Franjević, Hrvoje Fulgosi, Maja Herak Bosnar, Maja Katalinić, Jasmina Rokov Plavec

PODRUŽNICE / BRANCHES

Rijeka: Jadranka Varljen, predstavnica / chair
Osijek: Ljubica Glavaš-Obrovac, predstavnica / chair
Split: Irena Drmić Hofman, predstavnica / chair

NADZORNI ODBOR / SUPERVISORY BOARD
Karmela Barišić, Sonja Levanat, Jadranka Varljen

SUD ČASTI / COURT OF HONOUR
Čedomila Milin, Ivan Sabolić, Donatella Verbanac

POVJERENSTVO ZA ZNANOST I DRUŠTVO / THE SCIENCE AND SOCIETY COMMITTEE
Ivančica Delaš, predsjednica / chair, Maja Katalinić, Dubravka Švob Štrac, Ljubinka Vitale, Ivana Vrhovac Madunić

POVJERENSTVO ZA STRUČNO NAZIVLJE / THE PROFESSIONAL NOMENCLATURE COMMITTEE
Vladimir Mrša, predsjednik / chair, Andreja Ambriović Ristov, Roberto Antolović, Jerka Dumić, Domagoj Đikić, Gordana Maravić Vlahoviček, Donatella Verbanac

POVJERENSTVO ZA NAGRADE / THE AWARD COMMITEE
Ivan Sabolić, predsjednik / chair, Hrvoje Fulgosi, Gordan Lauc, Zrinka Kovarik, Janoš Terzić


2013-2015

PREDSJEDNIŠTVO / PRESIDENCY
Zrinka Kovarik, predsjednica / president, Jerka Dumić, dopredsjednica / vice-president, Tihomir Balog, tajnik /secretary, Ljubica Glavaš-Obrovac, rizničarka / treasurer, Damjan Franjević, Hrvoje Fulgosi, Maja Herak Bosnar, Maja Katalinić, Jasmina Rokov Plavec

PODRUŽNICE / BRANCHES

Rijeka: Jadranka Varljen, predstavnica / chair
Osijek: Ljubica Glavaš-Obrovac, predstavnica / chair
Split: Irena Drmić Hofman, predstavnica / chair

SAVJET / ADVISORY BOARD
Slobodan Barbarić, Karmela Barišić, Sonja Levanat, Boris Mildner, Vladimir Mrša, Ana Stavljenić Rukavina, Jadranka Varljen

SUD ČASTI / COURT OF HONOUR
Čedomila Milin, Donatella Verbanac, Ivana Weygand-Đurašević (do 2014. / until 2014), Ivan Sabolić (od 2014. / from 2014)


2009-2013

PREDSJEDNIŠTVO / PRESIDENCY
Jerka Dumić, predsjednica / president, Vladimir Mrša, dopredsjednik / vice-president, Zrinka Kovarik, tajnica / secretary, Tihomir Balog, rizničar / treasurer, Karmela Barišić, Ljubica Glavaš-Obrovac, Irena Landeka, Sonja Levanat, Jadranka Varljen

PODRUŽNICE / BRANCHES

Rijeka: Čedomila Milin, predstavnica / chair
Osijek: Ljubica Glavaš-Obrovac, predstavnica / chair
Split: Irena Drmić Hofman, predstavnica / chair

SAVJET / ADVISORY BOARD

Slobodan Barbarić, Mirna Flögel Mršić, Elizabeta Has-Schön, Željko Kućan, Boris Mildner, Čedomila Milin, Ana Stavljenić Rukavina

SUD ČASTI / COURT OF HONOUR
Vera Simeon, Donatella Verbanac, Ivana Weygand-Đurašević


2007-2009

PREDSJEDNIŠTVO / PRESIDENCY
Jadranka Varljen, predsjednica / president, Jerka Dumić, dopredsjednica / vice-president, Zrinka Kovarik, tajnica / secretary, Tihomir Balog, rizničar / treasurer, Karmela Barišić, Ljubica Glavaš-Obrovac, Irena Landeka, Sonja Levanat, Vladimir Mrša

PODRUŽNICE / BRANCHES

Rijeka: Čedomila Milin, predstavnica / chair
Osijek: Ljubica Glavaš-Obrovac, predstavnica / chair
Split: Maja Pavela-Vrančić, predstavnica / chair

SAVJET / ADVISORY BOARD

Slobodan Barbarić, Mirna Flögel Mršić, Elizabeta Has-Schön, Željko Kućan, Boris Mildner, Čedomila Milin, Ana Stavljenić Rukavina

SUD ČASTI / COURT OF HONOUR
Vera Simeon, Donatella Verbanac, Ivana Weygand-Đurašević


2005-2007

PREDSJEDNIŠTVO / PRESIDENCY
Jadranka Varljen, predsjednica / president, Karmela Barišić, dopredsjednica / vice-president, Jerka Dumić, tajnica / secretary, Irena Landeka, rizničarka / treasurer, Roberto Antolović, Tihomir Balog, Zrinka Kovarik, Sonja Levanat, Vladimir Mrša

PODRUŽNICE / BRANCHES

Rijeka: Čedomila Milin, predstavnica / chair
Osijek: Ljubica Glavaš-Obrovac, predstavnica / chair
Split: Maja Pavela-Vrančić, predstavnica / chair

SAVJET / ADVISORY BOARD

Slobodan Barbarić, Mirna Flögel Mršić, Elizabeta Has-Schön, Željko Kućan, Boris Mildner, Čedomila Milin, Ana Stavljenić Rukavina

SUD ČASTI / COURT OF HONOUR
Vera Simeon, Donatella Verbanac, Ivana Weygand-Đurašević


2003-2005

PREDSJEDNIŠTVO / PRESIDENCY
Karmela Barišić, predsjednica / president, Donatella Verbanec, dopredsjednica / vice-president, Jerka Dumić, tajnica / secretary, Irena Landeka, rizničarka / treasurer, Roberto Antolović, Tihomir Balog, Carol Mirna Herak Kramberger, Sonja Levanat, Vladimir Mrša

PODRUŽNICE / BRANCHES

Rijeka: Čedomila Milin, predstavnica / chair
Osijek: Ljubica Glavaš-Obrovac, predstavnica / chair
Split: Maja Pavela-Vrančić, predstavnica / chair

SAVJET / ADVISORY BOARD

Slobodan Barbarić, Mirna Flögel Mršić, Željko Kućan, Pavao Mildner, Elsa Reiner, Ana Stavljenić Rukavina, Ljubinka Vitale

SUD ČASTI / COURT OF HONOUR

Milivoj Popović, Vera Simeon, Ivana Weygand-Đurašević


2001-2003

PREDSJEDNIŠTVO / PRESIDENCY
Karmela Barišić, predsjednica / president, Vladimir Mrša, dopredsjednik / vice-president, Jerka Dumić, tajnica / secretary, Irena Landeka, rizničarka / treasurer, Roberto Antolović, Tihomir Balog, Carol Mirna Herak Kramberger, Donatella Verbanac

PODRUŽNICE / BRANCHES

Rijeka: Čedomila Milin, predstavnica / chair
Osijek: Ljubica Glavaš-Obrovac, predstavnica / chair
Split: Maja Pavela-Vrančić, predstavnica / chair

SAVJET / ADVISORY BOARD
Slobodan Barbarić, Mirna Flögel Mršić, Željko Kućan, Pavao Mildner, Elsa Reiner, Ana Stavljenić Rukavina, Ljubinka Vitale

SUD ČASTI / COURT OF HONOUR
Milivoj Popović, Vera Simeon, Ivana Weygand-Đurašević


1999-2001

PREDSJEDNIŠTVO / PRESIDENCY
Mirna Flögel Mršić, predsjednica / president, Gordan Lauc, tajnik, Željko Kućan, rizničar / treasurer, Slobodan Barbarić, Vera Gamulin, Boris Mildner, Jadranka Varljen, Donatella Verbanac, Ljubinka Vitale

NADZORNI ODBOR / SUPERVISORY BOARD
Blanka Reis, Branislav Pende, Elsa Reiner

SUD ČASTI / COURT OF HONOUR
Vera Simeon, Jelka Tomašić, Čedomila Milin


1997-1999

PREDSJEDNIŠTVO / PRESIDENCY
Mirna Flögel Mršić, predsjednica / president, Gordan Lauc, tajnik, Željko Kućan, rizničar / treasurer, Slobodan Barbarić, Ksenija Lipovac, Boris Mildner, Ivka Steiner-Biočić, Jadranka Varljen, Ljubinka Vitale

NADZORNI ODBOR / SUPERVISORY BOARD
Blanka Reis, Branislav Pende, Elsa Reiner

SUD ČASTI / COURT OF HONOUR
Vera Simeon, Jelka Tomašić, Čedomila Milin